Menu Zavřeno

Náš příběh

Jaký je náš příběh?

Čtyři na cestě tvoří Lucka, Lukáš a dva malí kluci – Robin a Erik.

 Jsme rodina, co miluje cestování. Nejšťastnější jsme na cestě, život tam dostává jiný smysl. Dokonce i naši dva kluci (6 a 3 roky) jsou od malička rádi někde v pohybu. Doma je málo podnětů, na cestách každý den přináší nové zážitky a nová dobrodružství.

Lucka a Lukáš spolu už od začátku vztahu pořád někde lítají nebo lezou po horách. Podnikli spolu cestu do Rumunských a Slovenských hor a strávili spolu sedm měsíců života na Novém Zélandu. Lucka si předtím ještě prošla Svatojakubskou pouť do Santiaga de Compostela. Na Zélandu nečekaně zjistili, že brzy budou tři a potom už to byla jízda =)

S dětmi jsme absolvovali roadtrip do Španělska a několikrát pobyt ve stanu v Chorvatsku. Letos už jsme podnikli výlet na Maltu a do Norska. Každou volnou chvíli taky cestujeme po naší krásné republice. Cestovat s dětmi nás moc baví. Mají jedinečně kouzlo vidět svět jinak, než dospělí.

V minulých letech jsme to ale neměli zrovna jednoduché.

Po porodech obou dětí měla Lucka vážné zdravotní komplikace. Mladší syn Erik je navíc narozený o dva měsíce dřív.

Ze všech zdravotních potíží se nám více méně podařilo vyhrabat minulý rok 2017. Doufáme, že už to máme vše za sebou a začínáme si zase plnit sny a cestovat.

Není to drahé?

Snažíme se také co nejvíc snížit naše náklady na cestu, protože žádné super drahé cesty si nemůžeme dovolit.  Takže třeba letenky kupujeme jen levné v různých akcích a ubytování si hledáme sami. Vždy si vaříme sami z místních surovin.

Rádi bychom s vámi sdíleli své cestovatelské zážitky a ukázali ostatním rodičům, kteří pořád ještě váhají, že i s dětmi jde cestovat a všichni si to mohou užít.

V září 2019 bychom chtěli vyrazit do světa, užívat si krásy „pomalého cestování“ a při tom pracovat online. Robíkovi začínáme vyřizovat domácí vzdělávání, protože příští rok už ho čeká škola. 

Sepsali jsme proto Jak zabavit děti v autě a zvládnout cestu v klidu , kde jsme popsali všechny naše vyzkoušené tipy a triky a doufáme, že tím rodičům pomůžeme, aby jejich cesty byly pohodovější. 

Pro rodiče, kteří hledají dětem zábavu do auta jsme připravili sadu 33 obrázkových karet na cesty, které si můžete vytisknout a hned použít. Naše děti je na cestách milují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: Undefined array key 0 in /data/web/virtuals/185656/virtual/www/domains/ctyrinaceste.cz/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924