Norsko na týden pro čtyřčlennou rodinu – kolik mě to bude stát?

Chystáte se na dovolenou do Norska a zajímá vás na kolik taková cesta může vyjít bez cestovky? V tomto článku se dočtete kolik to stálo nás, abyste si mohli udělat obrázek o cenách. Snažíme se co nejvíc šetřit, ale je pravda, že Norsko je prostě drahé a šetří se tam těžce.

Letenky 5800 Kč

Tento rok jsme chtěli co nejvíc využít a vyzkoušet akční levné letenky.  Podařilo se nám sehnat letenky celkem za 700 Kč na osobu z polské Vratislavi do Oslo – TORP.

Snažíme se cestovat co nejlevněji, tudíž si nekupujeme sedadla,  a cestujeme pouze s příručními zavazadly(dvě příruční zavazadla byly za cca 3 000Kč).

Autem do Polska 2 600 Kč

K ceně letenek musí člověk samozřejmě připočítat taky cenu cesty na letiště. Tam jsme jeli vlastním autem. Je potřeba taky připočítat poplatek za týdenní stání na letišti.

Půjčení auta 6 400 Kč

V Norsku jsme si chtěli půjčit auto, abychom toho stihli za necelý týden vidět co nejvíc. Porovnávali jsme hodně půjčoven a nakonec nám přišla nejlevnější ta od Ryanair, se kterou jsme už měli zkušenosti z Malty. Půjčení auta na 6 dní nás vyšlo i s pojištěním na 6 400 Kč.

Pro nováčky v půjčování aut připomínám, že ve většině půjčoven je potřeba mít zařízenou kreditní kartu a na ní nastavený dostatečný limit pro výběr, aby si půjčovna mohla strhnout zálohu za auto. 50 000Kč by mělo ve většině případů stačit.

Benzín 5 500 Kč

Ubytování 8 900 Kč

První noc jsme strávili v chatičce se suchou toaletou a bez vody (ta se musela přinést v kanystru z blízkého kempu) a zde nás to vyšlo 1 700Kč na noc.

Další dvě noci jsme se ubytovali v chatičce v kempu přes www.booking.com (až pozdě nás napadlo, že by bylo nejspíš pro obě strany výhodnější kontaktovat kemp přímo). Noc nás vyšla na cca 2 700Kč. Chatička byla nádherně nově vybavená, měli jsme ložnici, obývák s kuchyní a koupelničku s toaletou a umyvadlem. Sprchy byly k dispozici společné v kempu – vše úžasně čisté. 5min sprchování nás stálo 10 NOK (cca 26Kč). Moc milý bonus, který jsme rádi využili, bylo půjčení lodičky nebo šlapadla nebo kol zdarma.

Poslední dvě noci jsme složili hlavy v domečku, který jsme sehnali zase přes AirBnB. To už jsme vyjeli z oblasti fjordů do hor a tedy nás to vyšlo cca na 1800Kč za noc. Měli jsme celý dům pro sebe (byl větší než ten náš doma).

Mimochodem nabídky ubytování na AirBnb pečlivě čtěte, nesčetněkrát jsme narazili na lákavě levnou nabídku, abychom potom nakonec zjistili, že k ubytování nejde dojet autem, ale musí se daleko do hor pěšky.

Pojištění 313 Kč/měsičně

Platíme si celoroční cestovní pojištění u Axa, které stojí 313 Kč měsíčně.

Jídlo 3 400 Kč

Potraviny v Norsku stojí v číslech přibližně dvakrát tolik, jako u nás.

1kg jablek – 33 NOK

1kg brambor – 21 NOK

Pomazánka ala Lučina – 18NOK

Chléb – 33 NOK

Energy drink – 25 NOK

My jsme s sebou měli nějaké to suché jídlo z domova, tak jsme něco ušetřili. Hlavně třeba za müsli tyčinky, které máme rádi na výletě ke svačině – jedna v Norsku vyjde kolem 25 NOK a to už se potom docela prodraží. Taky jsme s sebou měli z domova ingredience na různé kaše na snídani a müsli.

Poplatky

Poplatek v půjčovně za dálnice – 1 700 Kč

Poplatek za most – 640 Kč

Vjezd na vyhlídku Dalsnibba – 480 Kč

Vjezd k chatě Juvashytta – 270 Kč

Trajekt – 420 Kč

Celkem nás tedy vše vyšlo cca na 36 420 Kč.

Jak vidíte nebyl to úplně levný výlet, ale Norsko za to rozhodně stojí.

Napsat komentář